Vážení rodičia a priatelia školy, venujte nášmu RZ 2% z Vašej dane

19.02.2018

Vážení rodičia, priatelia školy, venujte 2% z Vašej dane nášmu Rodičovskému združeniu pri ZŠ J. A. Komenského, Komenského 7, Revúca.

Prvenstvo v dejepisnej olympiáde

18.02.2018

15.2. sa konalo okresné kolo dejepisnej olympiády, kde naši šikovní dejepisári obsadili najvyššie priečky.

Hádankárske popoludnie v ŠKD

17.02.2018

Je to ťažké a nič to neváži. Čo je to? Touto otázkou sme v stredu 14.2. zaujali deti vo všetkých oddeleniach ŠKD.

Cestovanie v čase

16.02.2018

Viete o tom, že keď idete na úrad, bežne tam stretnete sindikusa? Vodu nosíte vo filkášiku a v obchode musíte za tovar lôniť? Že neviete o čom je reč?

Farebné dni

16.02.2018

Modrá je dobrá, červená je ohnivá a zelená je jarná. Práve v znamení týchto farieb boli tri dni v Základnej škole J. A. Komenského.

Získali sme "Certifikát programu Zelená škola"

07.07.2017

Po roku úsilia a tvrdej práce sme získali "Certifikát programu Zelená škola"

V priebehu apríla - júna 2017 sa 123 škôl uchádzalo o vlajku a medzinárodný certifikát programu Zelená škola, alebo diplom Na ceste k Zelenej škole, Nezávislí hodnotitelia precestovali celé Slovensko krížom-krážom a na svojich cestách pozbuerali všetky potrebné informácie, ktoré následne prezentovali na Rade Zelenej školy.

Tá na základe ich podkladov zo škôl udelila :

- 91 vlajok a medzinárodných "Certifikátov programu Zelená škola"

- 19 diplomov "Na ceste k Zelenej škole" .

Ocenenia boli udeľované na základe prihlásenia do Záverečného hodnotenia v šk. roku 2016/17. Sledovalo sa aktívne zapojenie žiakov, rodičov či blízkej školskej komunity pri plánovaní ako aj samotnej realizácii metodiky programu Zelená škola a zapracovanie environmentnálnych tém do "života školy".

Ďakujeme všetkým ktorí sa podieľali na získaní certifikátu ZELENÁ ŠKOLA pre našu základnú školu.

Zoznam ocenených škôl nájdete tu