Jabĺčková cesta

24.09.2017

Dňa 20.septembra sa u nás v ŠKD konala akcia “Jabĺčková cesta“. S deťmi sme sa porozprávali o tom ako dlho trvá, kým vyrastie veľká jabloň, z ktorej máme jabĺčka.

Našej atletike sa darí aj v novom školskom roku

17.09.2017

Tretí septembrový víkend sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v atletike.

Naše didaktické hry

16.09.2017

Pekné septembrové počasie sme využili na realizáciu Didaktických hier, ktoré sa uskutočňujú v každom ročníku 1. stupňa raz ročne v trvaní 4 hodín a slúžia na praktické osvojenie si učiva.

ŠKOLA S VEĽMI DOBRÝMI VÝSLEDKAMI ŽIAKOV

15.09.2017

Naša základná škola s najlepším komplexným hodnotením v okrese Revúca.

Skvelý prvý rok revúckeho Atletického klubu ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského

Atletika - kráľovná športu, patrí medzi najstaršie športové odvetvia.

Získali sme "Certifikát programu Zelená škola"

07.07.2017

Po roku úsilia a tvrdej práce sme získali "Certifikát programu Zelená škola"

V priebehu apríla - júna 2017 sa 123 škôl uchádzalo o vlajku a medzinárodný certifikát programu Zelená škola, alebo diplom Na ceste k Zelenej škole, Nezávislí hodnotitelia precestovali celé Slovensko krížom-krážom a na svojich cestách pozbuerali všetky potrebné informácie, ktoré následne prezentovali na Rade Zelenej školy.

Tá na základe ich podkladov zo škôl udelila :

- 91 vlajok a medzinárodných "Certifikátov programu Zelená škola"

- 19 diplomov "Na ceste k Zelenej škole" .

Ocenenia boli udeľované na základe prihlásenia do Záverečného hodnotenia v šk. roku 2016/17. Sledovalo sa aktívne zapojenie žiakov, rodičov či blízkej školskej komunity pri plánovaní ako aj samotnej realizácii metodiky programu Zelená škola a zapracovanie environmentnálnych tém do "života školy".

Ďakujeme všetkým ktorí sa podieľali na získaní certifikátu ZELENÁ ŠKOLA pre našu základnú školu.

Zoznam ocenených škôl nájdete tu