Strašidlenie v školskej knižnici

Dňa 26. 10. 2015 sa uskutočnilo čitateľské popoludnie v školskej knižnici pod názvom Strašidlenie v školskej knižnici. Žiaci z 1. stupňa vstúpili do čarovného sveta kúziel, bosoráctiev, škriatkov a aj detí, ktoré dokážu všetko. Pani učiteľka Elvíra Múdra ich naučila všetky najdôležitejšie veci, ktoré musí ovládať každý škriatok a malý chlapček Jurko im predstavil svoj zázračný liek. Žiaci sa pokúšali čítať hrôzostrašné príbehy a tiež vysvetľovať záhadný rozprávkový slovník. Na záver vytvorili krásne ilustrácie, ktoré každý príbeh ešte viac zväčnili. Zahryzli sme si strigônske prsty a vypili živú vodu. Všetci sme si domov odniesli zimomriavkové zážitky. Veľké poďakovanie patrí Tatiane Krškovej z KnihArtu, ktorá toto podujatie prežila spolu s nami a priniesla nám množstvo zaujímavých kníh. Už teraz sa teším na spoločné strašidlenie aj budúci školský rok :o)