Didaktické hry a účelové cvičenie

24.06.2022

Po niekoľkých rokoch prestávky sa naši žiaci I. stupňa zúčastnili didaktických hier. Zdokonaľovali si pravidlá cestnej premávky na mestskom dopravnom ihrisku.

Festival 4 živlov - Amavet, Bratislava

23.06.2022

V piatok 3. júna deti, ktoré sa hrajú s vedou, oslávili prvo-júnový deň detí hrou na vedcov. A veru, bola to súťaž so všetkým, čo k tomu patrí.

Naši najmenší na výlete

22.06.2022

Prváci a štvrtáci na výlete v ZOO Spišská Nová Ves. Užili sme si to.

DNI MESTA 2022

19.06.2022

Naše mažoretky a tanečnice na Dni mesta 2022. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

Letná olympiáda v ŠKD

18.06.2022

14. júna sa v našom Školskom klube detí konali malé Letné olympijské hry.

Aj literatúra môže byť zážitková

15.06.2022

„Ja sladké túžby, túžby po kráse spievam peknotou nadšený, a v tomto duše mojej ohlase svet môj je zavrený.“ Andrej Sládkovič – Marína

Tieto, ako aj ďalšie verše z najdlhšej ľúbostnej básnickej skladby na svete si vypočuli naši najstarší žiaci v Banke lásky v Banskej Štiavnici. Osobnosť Andreja Sládkoviča a jeho životnej lásky Maríny ožíva v centre Banskej Štiavnice, v rodnom dome Márie Pišlovej.

Banka lásky je prvým trezorom lásky na svete, v ktorom sa uchováva to najcennejšie - láska. Trezor lásky je vytvorený z veršov básne Marína. Príbeh lásky Andreja Sládkoviča a Maríny si deviataci a ôsmaci vypočuli prostredníctvom hovoriacich obrazov. V Banke lásky si tiež vyskúšali magické madlá, nahliadli do  rukopisov A. Sládkoviča. Oboznámili sa so životmi Maríny a Sládkoviča. Zamysleli sa nad významom lásky.

Domov odchádzali plní dojmov, zážitkov, ako aj nových vedomostí.