Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Záujmové krúžky v školskom roku 2023-2024

19.09.2023

Ponuka záujmových krúžkov v novom školskom roku.

Deň otvorených dverí v múzeu

Deň otvorených dverí v múzeu

18.09.2023

18.9. sa žiaci našej školy zúčastnili dňa otvorených dverí pri príležitosti 161. výročia založenia prvého slovenského gymnázia v Revúcej.

Dopravná výchova v Školskom klube detí

Dopravná výchova v Školskom klube detí

14.09.2023

V každodennom živote sa deti stávajú účastníkmi cestnej premávky ako chodci, korčuliari, kolobežkári, cyklisti,

Dejepisná exkurzia

Dejepisná exkurzia

13.09.2023

Dňa 13.9.2023 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili literárno dejepisnej je exkurzie v Liptovskom Mikuláši a vo Vrbici.

Tablety v ŠKD

Tablety v ŠKD

12.09.2023

Moderné technológie si našli svoje miesto aj v školskom klube detí.

Všetky novinky

Dejepisná exkurzia

13.09.2023

Dňa 13.9.2023 sa žiaci 6. ročníka zúčastnili literárno dejepisnej je exkurzie v Liptovskom Mikuláši a vo Vrbici.

Najprv naše kroky viedli do rodného domu Martina Rázusa a Márie Rázusovej Martákovej, kde nás privítala krásna záhrada, množstvo kníh, originálne zariadený dom a hlavne erudovaný a naozaj mimoriadne zasvätený výklad p.sprievodcu. Dozvedeli sme sa množstvo príhod, zaujímavosti a faktov zo života Rázusovcov. Potom sme sa presunuli do Múzea Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, kde sme si vyskúšali dereš, videli sme v mučiarni rôzne nástroje, ktoré sa v minulosti používali pri vymáhaní priznaní. V múzeu sme sa dozvedeli množstvo zaujímavostí zo života Janka Kráľa a histórie Liptovského Mikuláša. Navštívili sme aj originálnu miestnosť, kde bol vypočúvaný Juraj Jánošík. Exkurziu sme zakončili s množstvom nových poznatkov a strávili sme krásny deň na krásnom Liptove.