Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Celoštátne finále - 3. miesto

Celoštátne finále - 3. miesto

23.05.2022

Bronzová medaila pre nášho skvelého Matúša Makróczyho v celoštátnom finále súťaže Čokoládová tretra v hode raketkou - výkon 39,54m.

Deň Zeme 2022

Deň Zeme 2022

20.05.2022

VSP Stredný Gemer vyhlásilo v mesiaci apríl umeleckú súťaž Deň Zeme 2022. Súťažilo sa v troch kategóriách a výtvarné práce boli vystavené v Múzeu v Jelšave.

Učili sme sa v Košiciach

Učili sme sa v Košiciach

19.05.2022

“Neverte všetkému, čo sa vám predkladá. Skúmajte a presvedčte sa sami o všetkom.” J. A. Komenský

Športuje celá škola

Športuje celá škola

18.05.2022

Parádny výsledok - 107 pretekárov v hode raketkou a náš Matúš Makróczy skončil celkovo druhý.

Beh revúckym chotárom

Beh revúckym chotárom

17.05.2022

3. ročník pretekov Beh revúckym chotárom je za nami. Tradične sme objednali krásne slnečné počasie a účasť bola tiež tradične veľmi bohatá. Na štart sa postavilo vyše 120 dospelých bežcov a presne 169 detí od dvoch do 15 rokov.

Všetky novinky

Návšteva Múzea Prvého slovenského gymnázia

30.04.2022

Žiaci 6. ročníka vymenili školské stoličky za stoličky v Múzeu Prvého slovenského gymnázia, kde pokračovalo ich vyučovanie.

Hneď v úvode netradičnej vyučovacej hodiny  mali možnosť sledovať animovaný film,  ktorý ich previedol históriou mesta, ktoré bolo v minulosti významným centrom vzdelávania a kultúry.

V rámci diskusie im nová pani učiteľka - pani riaditeľka múzea kládla otázky týkajúce sa dejín významným pamiatok nášho mesta. Mali možnosť sa dozvedieť  prečo sú národné pamiatky pre nás tak dôležité a prečo by sa mali zachovať pre budúce generácie.  Medzi  národné pamiatky v našom meste patria budovy : Mestský Hostinec Kohút, Mestský dom, Katolícky kostol, Evanjelický kostol a iné.

Žiaci sa dozvedeli aj to, že sa v bývalom Mestskom hostinci Kohút nachádzalo Kasíno,  ktoré slúžilo nie len pre zábavu, ale hlavne kvôli šíreniu maďarčiny. V mestskom hostinci mali svoje klubovne rôzne revúcke spolky, predovšetkým Telovýchovná jednota Sokol a samozrejme mnoho ďalšieho zaujímavého z histórie nášho mesta. Uť teraz sa šiestaci tešia na ďalšie vyučovacie hodiny, ktoré zažijú mimo škoslkých lavíc.