Celoštátne finále - 3. miesto

23.05.2022

Bronzová medaila pre nášho skvelého Matúša Makróczyho v celoštátnom finále súťaže Čokoládová tretra v hode raketkou - výkon 39,54m.

Deň Zeme 2022

20.05.2022

VSP Stredný Gemer vyhlásilo v mesiaci apríl umeleckú súťaž Deň Zeme 2022. Súťažilo sa v troch kategóriách a výtvarné práce boli vystavené v Múzeu v Jelšave.

Učili sme sa v Košiciach

19.05.2022

“Neverte všetkému, čo sa vám predkladá. Skúmajte a presvedčte sa sami o všetkom.” J. A. Komenský

Športuje celá škola

18.05.2022

Parádny výsledok - 107 pretekárov v hode raketkou a náš Matúš Makróczy skončil celkovo druhý.

Beh revúckym chotárom

17.05.2022

3. ročník pretekov Beh revúckym chotárom je za nami. Tradične sme objednali krásne slnečné počasie a účasť bola tiež tradične veľmi bohatá. Na štart sa postavilo vyše 120 dospelých bežcov a presne 169 detí od dvoch do 15 rokov.

Pomoc ohrozeným

24.01.2022

Hoci krajina nie je prikrytá bielou perinou, vtáčiky majú potravy v tomto období menej.

Preto sme sa s deťmi v ŠKD rozhodli o ne postarať. Tiež sme porozprávali  o vhodnej a nevhodnej potrave pre vtáčiky, vyrábali kŕmidlá, kreslili, „ piekli koláčiky “ zo semienok.

Na školskom dvore sme do kŕmidiel a na stromy povešali slaninku, jabĺčka, koláčiky, nasypali semienka.

Spolu dúfame, že ohrozené vtáčiky prekonajú zimu a privítajú nás na jar veselým štebotom.

ŠKD