Didaktické hry a účelové cvičenie

24.06.2022

Po niekoľkých rokoch prestávky sa naši žiaci I. stupňa zúčastnili didaktických hier. Zdokonaľovali si pravidlá cestnej premávky na mestskom dopravnom ihrisku.

Festival 4 živlov - Amavet, Bratislava

23.06.2022

V piatok 3. júna deti, ktoré sa hrajú s vedou, oslávili prvo-júnový deň detí hrou na vedcov. A veru, bola to súťaž so všetkým, čo k tomu patrí.

Naši najmenší na výlete

22.06.2022

Prváci a štvrtáci na výlete v ZOO Spišská Nová Ves. Užili sme si to.

DNI MESTA 2022

19.06.2022

Naše mažoretky a tanečnice na Dni mesta 2022. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

Letná olympiáda v ŠKD

18.06.2022

14. júna sa v našom Školskom klube detí konali malé Letné olympijské hry.

RBA – Robotický Battle

08.06.2022

6.6.2022 sa náš tím „LeJAK“ Leonard Erik Gombár, Kristián Nemec a Michal Siman zúčastnil súťaže RBA.

Robotický Battle na Alejovej v Košiciach je súťaž pre žiakov základných škôl, ktorí majú záujem o robotiku. Súťaž má tri kategórie: racing, vlastný model a robotická výzva. Prezentovali sme sa v kategórii racing, kde bolo potrebné skonštruovať čo najrýchlejšie a najobratnejšie auto, ktoré bude zdolávať rôzne prekážky na trati. V racing Lego kvalifikácií naše auto splnilo technické podmienky súťaže a jedno kolo prešlo s časom, ktoré nás posunulo do B skupiny medzi 7 až 12 najlepších z 20 súťažiacich. V tejto skupine malo prejsť autíčko 5 kôl a prvé dve autá sa posunuli do najlepšej A skupiny. Tu sa nám už prestalo dariť.

So súťaže sme odchádzali s novými nápadmi a vylepšeniami robotického lega auta, ktorému sa budeme venovať budúci školský rok na LEGO krúžku.