Mapa stránky Preskočiť navigáciu k obsahu
Internetová žiacka knižka Jedálny lístok

Novinky

Didaktické hry a účelové cvičenie

Didaktické hry a účelové cvičenie

24.06.2022

Po niekoľkých rokoch prestávky sa naši žiaci I. stupňa zúčastnili didaktických hier. Zdokonaľovali si pravidlá cestnej premávky na mestskom dopravnom ihrisku.

Festival 4 živlov - Amavet, Bratislava

Festival 4 živlov - Amavet, Bratislava

23.06.2022

V piatok 3. júna deti, ktoré sa hrajú s vedou, oslávili prvo-júnový deň detí hrou na vedcov. A veru, bola to súťaž so všetkým, čo k tomu patrí.

Naši najmenší na výlete

Naši najmenší na výlete

22.06.2022

Prváci a štvrtáci na výlete v ZOO Spišská Nová Ves. Užili sme si to.

DNI MESTA 2022

DNI MESTA 2022

19.06.2022

Naše mažoretky a tanečnice na Dni mesta 2022. Ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej školy.

Letná olympiáda v ŠKD

Letná olympiáda v ŠKD

18.06.2022

14. júna sa v našom Školskom klube detí konali malé Letné olympijské hry.

Všetky novinky

Učili sme sa v Košiciach

19.05.2022

“Neverte všetkému, čo sa vám predkladá. Skúmajte a presvedčte sa sami o všetkom.” J. A. Komenský

Žiaci 8. A a 8. B stali súčasťou zážitkového vyučovania z predmetov biológia a dejepis.  V rámci exkurzie v Košiciach spoznávali zaujímavosti Botanickej záhrady UPJŠ, v ktorej sa dozvedeli na čo všetko sa používa rastlina Agáve,  oboznámili sa s rozdelením rastlín podľa jednotlivých krajín, spoznali rozmanité druhy kaktusov, exotických rastlín. Počas prehliadky spoznávali citrusové rastliny a boli oboznámení aj so spôsobom výroby cibetkovej kávy. Súčasťou exkurzie v Botanickej záhrade bola aj Mini Zoo a vonkajšia expozícia.

Druhá časť zážitkového vyučovania patrila predmetu dejepis. Spolu so sprievodcom sa ôsmaci vydali po stopách jednotlivých pamiatok mesta Košice. Okrem iného sa dozvedeli, že Dóm sv. Alžbety je najväčším chrámom na Slovensku a najvýchodnejšou katedrálou v Európe.  Spoznali Miklušovu väznicu a katov byt, ako aj ďalšie kostoly a pamiatky, ktoré tvoria významnú súčasť histórie mesta Košice. So záujmom žiaci počúvali aj o uličke remesiel, ktorá sa nachádza v centre mesta. Taktiež sa dozvedeli, že v Košiciach sa nachádzajú vysoké a stredné školy.

Domov sa žiaci vracali s novými zážitkami a dojmami a to vďaka výnimočnému dňu strávenému v Košiciach.