Rodičia učiteľmi v 2B triede

8.12.2023 sme mali v 2B triede návštevu. Mamka našej Lei nám prišla porozprávať o svojej práci. Aj keď vieme, že o zvieratká sa stará veterinár, ešte nikdy sme nepočuli o fyzioterapeutke. Pani Janka Šablatúrová je jednou z nich. Pomáha koníkom, psíkom i mačičkám. Dozvedeli sme sa veľa o ťažkostiach, ktoré zvieratá majú a keďže nerozprávajú, často o nich ani nevieme. Ďakujeme veľmi pekne za spoločne strávený čas. 

7.12.2023 triedu nás navštívil baník. Otec našej Peťky Simanovej p. Peter Siman nám porozprával o svojej práci baníka. A nielen to. Mohli sme si vyskúšať banícku prilbu, baterku, opasok a vidieť masku na dýchanie v prípade úniku plynu alebo iného nebezpečenstva. Zistili sme, že je náročné pracovať celý deň v tme. Na záver každý z nás dostal kamienok aby sme si mohli obohatiť našu zbierku. Veľmi pekne ĎAKUJEME za krásne spoločné chvíle.